Organizator:

Główne wydarzenia

Podziel się

Już teraz zaplanuj weekend pełen wrażeń zapoznając się z głównymi wydarzeniami!

 

 

 

 

Konferencja „Powszechna Obrona Polaków” (obowiązuje rejestracja na stronie obrona.targi.lublin.pl)

Specjalistyczna konferencja dedykowana edukacji obronnej, obronie cywilnej, służbom mundurowym związanym z powszechną ochroną ludności, urzędnikom państwowym i samorządowym z obszaru bezpieczeństwa, przedstawicielom sztabów kryzysowych, stowarzyszeń obronnych, służb i formacji ratowniczych, kadrze dydaktycznej powracającego do szkół przedmiotu przysposobienia obronnego oraz obywatelom pragnącym włączyć się aktywnie w działania pro-obronne poprzez różne formy aktywności np. sporty obronne, ratownictwo, współpraca z formacjami mundurowymi. Szczególnym odbiorcą jest młodzież zainteresowana tematyką obronności i służbą wojskową. Na konferencję obowiązuje rejestracja na stronie obrona.targi.lublin.pl

Więcej o konferencji >>> obrona.targi.lublin.pl

 

 

 

 

Wyjątkowe święto ustanowione przez Marszałka Józefa Piłsudskiego w 1930 roku, wywodzące się  z tradycji edukacji wojskowej oraz funkcjonowaniem najstarszych w Polsce szkół specjalizujących się w nauczaniu taktyki wojennej. Obchody uświetnią pokazy paradne, apel, występ orkiestry wojskowej, prezentacja sprzętu wojskowego oraz przemarsz klas mundurowych. WSTĘP BEZPŁATNY.

 

 

 

 

  • Strefa Survivalu

Wiedza jak uzdatnić wodę, zbudować odpowiednie ognisko, schronienie, nawigować lub nastawić pułapkę może być bezcenna w kryzysowej sytuacji. Sztuka przetrwania jest rodzajem samoratownictwa, czyli radzeniem sobie w specyficznych warunkach. Survival to nie tylko ekstremalne sytuacje w dziczy, zdobyta wiedza pozwoli również przetrwać w mieście w codziennych zdarzeniach np. wypadku. Ważną część treningu survivalowego stanowi poszukiwanie dróg radzenia sobie z własnymi słabościami, z byciem świadomym siebie, swoich ograniczeń, ale i swoich nadzwyczajnych możliwości. Podczas Targów swoją bezcenną wiedzą w temacie surviavalu podzieli się  nasz Gość Specjalny, trener, twórca internetowego kanału Partyzanci Lubelszczyzny i ekspert w tej dziedzinie Paweł Szlendak.

  • Wystawa pojazdów militarnych:

Czołg Leopard, MRAP, Rosomak, moździerz  samobieżny, zestawy przeciwpancerne i przeciwlotnicze, pojazdy wykorzystywane  do zabezpieczenia medycznego i wszelkiego rodzaju działań poligonowych, transportery i wiele innych, będzie można zobaczyć z bliska podczas Zlotu Militaria Pro ARMA.

  • Strefa rekonstrukcji historycznych
  • Strefa Detektorystów.