Organizator:

Prelegenci

Pokaz detekcji i obrony z wykorzystaniem psów użytkowych

Pokaz detekcji i obrony z wykorzystaniem psów użytkowych

Zapraszamy wszystkich miłośników psów i entuzjastów bezpieczeństwa na fascynujące występy naszych czworonożnych bohaterów. Przyjdźcie i zobaczcie, jak nasi wykwalifikowani przewodnicy prezentują umiejętności swoich psów w dziedzinie detekcji oraz obrony. Pokaz poprowadzi Tomasz Wlizlo - lider Frambos Academy K-9, autorem oraz głównym wykładowcą kursów, realizowanych przez Frambos Academy, założycielem klubu Frambos Club K-9.

Gotowanie na żywo dziczyzny

Gotowanie na żywo dziczyzny

Uczestnicz w emocjonującym gotowaniu na żywo potraw z dziczyzny i doświadczaj smaków natury w ich najczystszej formie. Poznaj tajniki przygotowywania potraw z surowych składników oraz zdobądź praktyczne umiejętności przetrwania w terenie.

Kolekcja broni palnej

Kolekcja broni palnej

Zobacz strefę z różnorodną bronią oraz wystawę kolekcjonerską, gdzie czekają na Ciebie unikalne zbiory związane z historią militarną oraz mundurami z różnych okresów i regionów, prezentowane przez pasjonatów z całego kraju. Nie zapomnij także skorzystać z profesjonalnej strzelnicy ASG oraz strzelnicy laserowej.

Pojazdy militarne

Pojazdy militarne

Odkryj strefę prawdziwego pasjonata historii wojskowej! Przyjrzyj się z bliska imponującym eksponatom, takim jak potężny czołg Abrams, MRAP, zestawy przeciwpancerne i przeciwlotnicze,
a także pojazdy wykorzystywane do zabezpieczenia medycznego i wszelkiego rodzaju działań poligonowych. A to nie wszystko!

II wojewódzkie obchody Dnia Kadeta

II wojewódzkie obchody Dnia Kadeta

10 maja o godz. 11 odbędą się II wojewódzkie obchody Dnia Kadeta – wyjątkowe święto ustanowione przez Marszałka Józefa Piłsudskiego w 1930 roku, wywodzące się z tradycji edukacji wojskowej oraz funkcjonowaniem najstarszych w Polsce szkół specjalizujących się w nauczaniu taktyki wojennej. Obchody uświetnią pokazy paradne Kadetów, uroczysty apel z udziałem orkiestry wojskowej i prezentacją sztandarową. Dniu Kadeta towarzyszyć będą punkty rekrutacyjne, w których osoby zainteresowane załatwią niezbędne formalności związane z aplikowaniem do służby w wojsku.

Symulator lotów

Symulator lotów

Odwiedzającym Zlot proponujemy lot oldskulowym samolotem Spitfire z okresu II wojny światowej. Jak? Z wykorzystaniem najnowszych programów komputerowych zainstalowanych w naszym symulatorze lotów. Będzie można zasiąść za sterami, wystartować z dowolnego lotniska na świecie, obserwować ziemię z punktu widzenia pilota, lub śledzić swój lot z bezpiecznego dystansu.