Organizator:

Rozpoczynamy Zlot!

Podziel się

Dziś, 10 maja o godz. 11, zapraszamy na II wojewódzkie obchody Dnia Kadeta – wyjątkowe święto ustanowione przez Marszałka Józefa Piłsudskiego w 1930 roku.

To czas, aby oddać hołd tradycji edukacji wojskowej oraz szkół specjalizujących się w nauczaniu taktyki wojennej. Nie przegap pokazów paradnych Kadetów, uroczystego apelu z udziałem orkiestry wojskowej i prezentacji sztandarowej. Dniu Kadeta towarzyszyć będą także punkty rekrutacyjne, gdzie zainteresowani załatwią niezbędne formalności związane z aplikowaniem do służby w wojsku.

 

Oprócz tego na scenie odbędzie się spotkanie z Pawłem Szlendakiem (Partyzanci Lubelszczyzny), który opowie o podstawach przetrwania. Bądźcie gotowi na fascynującą podróż przez tajniki sztuki przetrwania, która zapewni niezbędną wiedzę do radzenia sobie w najtrudniejszych warunkach.

 

Podczas zlotu będzie również wystawa pojazdów militarnych, kolekcji broni palnej i wiele więcej atrakcji związanych z militariami. To doskonała okazja, aby zobaczyć unikatowe eksponaty i poznać historię z bliska.

10 maja  – 11:00 – 18:00

Program wydarzenia: https://historia.targi.lublin.pl/pl/dla-zwiedzajacych/wazne-informacje/program-wydarzenia/

Plan hali i lista wystawców: https://historia.targi.lublin.pl/pl/dla-zwiedzajacych/wazne-informacje/lista-wystawcow-oraz-plan-ekspozycji/