Organizator:

Rozpoczynamy ostatni dzień wydarzenia Militaria Pro Arma!

Podziel się

W dniu dzisiejszym, 14 maja, rozpoczyna się ostatni dzień wydarzenia Militaria Pro ARMA – Zlot Miłośników Broni, Militariów i Survivalu. Program tego dnia obejmuje wiele interesujących wykładów oraz wystaw.

Jeden z najbardziej oczekiwanych wykładów, który nas dzisiaj czeka jest "Cywil na wojnie, czyli jak przygotować się do konfliktu zbrojnego", prowadzony przez byłego żołnierza Jednostki Wojskowej GROM NAVALA. Innym ciekawym wykładem będzie "Survival i działania w sytuacjach kryzysowych", który przedstawi Paweł Szlendak z Partyzantów Lubelszczyzny gdzie omówi sposób działania w trudnych warunkach i w trakcie kryzysów zarówno w dziczy, jak i w mieście.

Wśród wystaw warto zwrócić uwagę na "Szable Powstańców Styczniowych" autorstwa Janusza Jarosławskiego oraz na "Wojsko Polskie w misjach pokojowych i stabilizacyjnych: 1953 – 2023" autorstwa Wojciecha Mołskiego. Na uwagę zasługuje również wystawa "Żołnierzyki naszego dzieciństwa" autorstwa Wojciecha Mołskiego, która przywołuje nostalgiczne wspomnienia z dzieciństwa i pokazuje, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywały zabawki związane z wojskiem.

Oprócz wykładów i wystaw, na zlocie można spotkać wielu pasjonatów historii i militariów oraz porozmawiać z nimi na temat swoich zainteresowań. Zlot Militaria Pro ARMA to idealne miejsce dla osób, które chcą poszerzać swoją wiedzę na temat militariów oraz mieć okazję zobaczyć rzadkie eksponaty związane z wojskiem.

BILETY  >>> https://tobilet.pl/militaria-pro-arma-zlot-milosnikow-broni-militariow-i-survivalu-2023.html

Bilet upoważnia do jednorazowego wstępu na wydarzenie.

PROGRAM WYDARZEŃ>>> https://historia.targi.lublin.pl/media/kisfpjot/militaria-pro-arma-program-ramowy-2023_aktualny_doc-002.pdf