MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Program

Przyjdź i zobacz prawdziwą historię


  Oryginalny czołg LEOPARD 1A5




Samochód pancerny "KUBUŚ", zbudowany w 13 dni na Powiślu i użyty w czasie Powstania Warszawskiego







MILES M. 14 MAGISTER- brytyjski samolot szkolny 








Unikat TRENAŻER CZOŁGOWY MPG 69-  
jedyny egzemplarz w Polsce













W programie także: 


  •  Pokaz techniki spadochronowej
  •  Pokaz Kucia BroniPracownia Kowalstwa Artystycznego Tomasz Gomoła
  •  Pokaz szkolenia psów do zadań specjalnych - Frambos Club K-9 Pliszczyn
  • Strzelnica ASG Spartans ASG Dominik Dobrowolski Lublin
  •  Pokaz gier strategicznych : „SAGA” (VIII- XII w.), „Ogniem i Mieczem” ( II p. XVII wieku ), Flames of War ( II wś ), Bolt Action ( II wś) – WARGAMER Lublin
  • Wystawa „75 rocznica Powstania Warszawskiego - mundury i broń powstańczych oddziałów” - zbiory uczniów Szkoły Podstawowej nr 29 Gdańsk pod opieką profesora Piotra Czerepuka, zbiory Wojciecha Molskiego
  • Wystawa „ Hej kto Polak na bagnety - 80 rocznica wybuchu II wojny światowej” - Maciej Rusiniak,  Wojciech Molski
  •  Wystawa „75 rocznica bitwy pod Monte Cassino” -  Wojciech Molski i Maciej Rusiniak
  •  Wystawa „Z historii polskiego nieśmiertelnika” -  Wojciech Molski
  •  Andrzej Antoni Kamińskispotkanie w Autorem książki „Oznakowania pojazdów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie”
  • Wystawa modelarstwa „Armie świata” - Klub Modelarski Taurs – Strefa Historii MOK Świdnik
  •  Wystawa modeli zdalnie sterowanych  - Aeroklub Lubelski Sekcja Modelarska RadawiecRC
  • Wystawa modelarstwa „80 rocznica powstania Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.” Modele sprzętu używanego przez żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie od 1939 do 1946 roku, z kolekcji Andrzeja Antoniego Kamińskiego.
  • Wystawa sprzętu techniki policyjnejKomenda Wojewódzka Policji w Lublinie
  • Ścieżki edukacyjne: Lubelszczyzna 1944, Polskie Siły Zbrojne 1941-1943, Wilhelmshaven 1945, Wismar 1945, Berlin 1945, Mandżuria, Powstanie Warszawskie, Monte Casino, oddziały specjalne US Marine Corps i  Delta Force, Kampania 1920, XVII-wieczny obóz szlachecki, Bitwa pod Grunwaldem, Tatarska Jurta (Grh Kardasz, Stowarzyszenie Matrioszka, Hayato Kitabatake, Stowarzyszenie Lubelska Grh Front, Stowarzyszenie Rh Polskich Sił Zbrojnych Na Zachodzie, Grh „Breda", Stowarzyszenie Zachód 1944, Grh „Bluszcz”, Stowarzyszenie Gh  Policji Ii Rp, Grh Grenadiere, Kmh Warszawa, Grh Bellum, Joint Task Force Raider, Muzeum Bitwy Pod Grunwaldem, Związek Ludowych Mistrzów Ukrainy )
  • Technika strzelecka - Strzelnica w Świdniku i Centrum Szkoleniowe MOLON LABE
  • Wystawa pojazdów militarnych i zabytkowych- Podlaskie Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej w Bielanach Wąsach, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Politechnika Lubelska, G.MAX Lublin, Adam Bednarz, Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, Strefa Historii MOK Świdnik, Fundacja Niepodległości, MALIBU Krężnica Jara, Muzeum Techniki Wojskowej I Obrony Terytorialnej.




Program- Sala Konferencyjna: 

18 października 2019 ( piątek ) 
Hala C - sala konferencyjna


11:00     Projekcja filmu z archiwum IPN – Partyzanckie dzieci

11:30     Projekcja filmu z archiwum IPN – Andrzej Kiszka

12:00     Projekcja filmu z archiwum IPN – Ostatni …

12:30     Projekcja filmu z archiwum IPN – Porozumienia

13:00     Projekcja filmu z archiwum IPN - Wierzchowiny

13:30     Projekcja filmu z archiwum IPN – Generał „Walter”

14:00     Projekcja filmu z archiwum IPN – Akcja „Wisła”

14:30     Projekcja filmu z archiwum IPN- Operacja „C-1”

15:00     Projekcja filmu z archiwum IPN – WSGO „Warta”

15:30     Projekcja filmu z archiwum IPN – Konspiracyjne Wojsko Polskie

16:00     Projekcja filmu z archiwum IPN –  Ruch Oporu Armii Krajowej

16:30     Projekcja filmu z archiwum IPN – „Zagończyk”





19 października 2019 ( sobota ) 
Hala C - sala konferencyjna

11:00     Uroczyste otwarcie wystawy

11:15     Spotkanie z Mariuszem Borowiakiem - kulisy powstania książki „Polskie Flotylle Rzeczne 1918- 1939”, spotkanie z autorem

12:30     Spotkanie „Lubelski Klub Lotniczy  - Aeroklub Lubelski w okresie II Rzeczypospolitej”- Mirosław Gajewski, Władysław Bubień

14:00     Spotkanie z Andrzejem K. Kisielem – kulisy powstania książki „Trzynaście moich lat w JW GROM”

15:30     Spotkanie  autorem i rysownikiem komiksów  historycznych – Marcinem Opiłowskim

16:00     Prelekcja - Artur Troncik „Saper” o legalności poszukiwań

16:30     Projekcja filmu z archiwum IPN – Grupa operacyjna NSZ

17:00     Projekcja filmu z archiwum IPN – W sieci


                 

20 października 2019 ( niedziela ) 
Hala C - sala konferencyjna

10:30     Projekcja filmu z archiwum IPN – Wrzesień 1939 na Lubelszczyźnie

11:00    Spotkanie z Adamem Sikorskim - autorem programu Było nie minęło

12:00    "Tynne - historia na nowo pisana" Dariusza Szymanowskiego - najnowsze ustalenia w sprawie poszukiwań na Kresach II RP – Stowarzyszenie Wizna 1939

13:00     -

14:30     Spotkanie z Andrzejem K. Kisielem – kulisy powstania książki „Trzynaście moich lat w JW GROM”

15:45     Projekcja filmu z archiwum IPN – Wołyń w pożodze

16:15     Projekcja filmu z archiwum IPN – Wołyńska Dywizja Piechoty AK

16:45     Projekcja filmu z archiwum IPN – Misja Retingera

17:15     Projekcja filmu z archiwum IPN – Kłamstwa PKWN

18:00     Zakończenie wystawy






Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Pobierz program wydarzenia >> tutaj <<