MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

O wydarzeniu

 


 „MILITARIA XX wieku - Wystawa historyczna” jest kontynuacją wydarzenia „Było…nie minęło”  - Spotkanie Miłośników Historii, organizowanego w Targach Lublin S.A. w latach 2016-2017. 

   

Wiek XX to czas burzliwego rozwoju techniki wojskowej, wiek krwawych wojen światowych i lokalnych konfliktów, które mogły doprowadzić do globalnej katastrofy - wiek, który fascynuje i przeraża…


To również czas pełen poświęcenia i bohaterstwa na polach bitew i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej tożsamości narodu polskiego.


W zakresie tematycznym planowane są m.in.: wystawa fotografii wielkoformatowej  3D „Samoloty Polskich Sił Powietrznych”, wystawa fotograficzna  „Lubelskie na ścieżkach do Niepodległości” , wystawa „Czas na Niepodległą”, wystawa eksponatów  „Militaria XX wieku”. Wydarzenie będzie wzbogacone stoiskami wystawienniczymi instytucji kulturalnych, które  włączyły się aktywnie w obchody 100 – lecia odzyskania niepodległości. Wśród zaproszonych do współpracy znajdą się :  wydawnictwa historyczne, wystawa modelarstwa, Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Lubelskie w Lublinie, Muzeum Sił Powietrznych  w Dęblinie, Narodowy Bank Polski, ekipę telewizyjnego  programu „Było…nie minęło”- Ekstra oraz Fundacja Niepodległości. Organizatorzy planują również zorganizowanie historycznej ścieżki edukacyjnej  oraz „Strzelnicy Wolności  – ku chwale Niepodległej”. Całość uzupełnią stoiska sklepów z odzieżą militarną, sklepy modelarskie i  giełda kolekcjonerów. 

 

Szczegółowy program już wkrótce !