MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Aktualności

08.07.19

Goście z Ukrainy na wystawie Militaria

Po raz pierwszy na targach Militaria pojawią się wystawcy z Ukrainy. Będziemy gościć trzech mistrzów rzemiosła ludowego. Paul Ryazanov  z Charkowa (Павло Рязанов) ,  który specjalizuje się w wyrobie korali, wisiorków, replik biżuterii antycznej z brązu i kamienia oraz amuletów słowiańskich. Paul wykonuje również narzędzia i elementy odzieży dla rekonstruktorów w okresu XV-XVII wieku. Natalia Goroszko, również z Charkowa  (Наталя Горошко)  - członek Związku Ludowych Mistrzów Ukrainy, dzięki której wejdziemy w magiczny świat opowieści ludowych oraz produkcji tradycyjnych lalek - motanek (ляльок-мотанок) . Elena Kravchinska  , także członek ZLM Ukrainy zaprezentuje autorskie wyroby filcowane i malowane pisanki.  Całość uświetni muzyka  ludowa czasów dawnych i współczesnych.08.07.19

Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu partnerem wystawy

Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu został powołany 19 stycznia 1999 r. na mocy ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. Do zadań Instytutu należy gromadzenie i zarządzanie dokumentami organów bezpieczeństwa państwa, sporządzonymi od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r., prowadzenie śledztw w sprawie zbrodni nazistowskich i komunistycznych, w tym zbrodni popełnionych na osobach narodowości polskiej lub obywatelach polskich innych narodowości, popełnionych w okresie od 8 listopada 1917 r. do 31 lipca 1990 r. Inne ważne zadania Instytutu, to prowadzenie badań naukowych oraz działalność w zakresie edukacji publicznej. 


Podczas wystawy na stoisku IPN będzie można zakupić wiele interesujących publikacji po atrakcyjnych cenach  oraz dzięki uprzejmości IPN zaprezentowane zostanie 15 filmów dokumentalnych z serii „Z archiwum IPN”. 

08.07.19

Komenda Wojewódzka Policji Partnerem wystawy Militaria

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, poza swoją statutową działalnością zajmuje się również edukacją. Przez wiele lat gromadzono zbiory, które doczekały się swojego miejsca. Izba Pamięci znajduje się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie na ul. Narutowicza. . Pozyskiwaniem zbiorów, ewidencją, oznakowaniem i przechowywaniem zajmuje się Wydział Prezydialny KWP w Lublinie. Pierwsze zbiory przekazano do Izby Pamięci w dniu 30 kwietnia 2010 r. Zbiory nadal są gromadzone i przechowywane. W zbiorach znajdują się między innymi środki transportu, sprzęt techniki policyjnej i biurowej, uzbrojenie, mundury, sprzęt medyczny, sztandary, puchary oraz zbiory biblioteczne.

08.07.19

Patronat honorowy

Miło nam poinformować, że Wojewoda Lubelski, Pan Przemysław Czarnek objął honorowym patronatem wydarzenie "Militaria - Wystawa Historyczna"
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11