MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Aktualności

24.09.18

AEROKLUB LUBELSKI SEKCJA MODELARSKA RADAWIECRC na targach w Lublinie!

Modelarstwo jest namiastką prawdziwego  latania. Dla pasjonatów tego sportu jest to przede wszystkim wspaniała  zabawa polegająca na budowaniu swojego „perpetuum mobile” zdolnego do  oderwania się od ziemi i unoszenia się przez dłuższy czas w powietrzu.  

Radość z efektu swojej pracy jest wynikiem ogromnej dokładności i zapału  w tworzeniu drobnych elementów konstrukcyjnych małego statku  powietrznego. Modelarstwo to również hobby, które łączy pokolenia. Już w październiku modelarze zrzeszeni w Aeroklubie Lubelskim - SEKCJI MODELARSKA RADAWIECRC zaprezentują zdalnie sterowane samoloty modelarskie o różnych wielkościach, budowie i okresie historycznym. Całość wystawy uzupełnią prace fotograficzne członków Lubelskiej Unii Fanów Awiacji (http://lufa.net.pl
20.09.18

Z cyklu ciekawi goście - spotkanie z Henrykiem Wickim

Już w październiku czeka na Państwa niebywała atrakcja – spotkanie z Panem Henrykiem Wickim, właścicielem firmy   WARSZTAT LOTNICZY TZL w Świdniku. Henryk Wicki jest mechanikiem lotniczym, posiadaczem Licencji Obsługi Technicznej Statku Powietrznego, Part-66, wydanej przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, obecnie międzynarodowej: – Aircraft Maintenance Licence Nr PL.66.3773, Civil Aviation Office. Pracował jako mechanik w Aeroklubie Świdnickim, w Zakładzie Usług Agrolotniczych, Przedsiębiorstwie Lotniczym „Exin”, Fundacji „Polskie Orły”, a obecnie, od kilku już lat, bazując na swoim doświadczeniu i szeroko znanej w środowisku fachowości i solidności, prowadzi własną firmę: Warsztat Lotniczy TZL. Jego uprawnienia obejmują budowę i nadzór nad budową samolotów klasy „Specjalny”, w tym: z fabrycznych zestawów do montażu, a także: remonty, odbudowę i konserwację lotniczych silników tłokowych (współczesnych i zabytkowych), oraz montaż i zestawianie awioniki.


więcej >>
20.09.18

Strefa Historii - Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku

Miło nam poinformować, że Partnerem wydarzenia Militaria XX wieku - Wystawa Historyczna została Strefa Historii  Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku. 

Początki Strefy Historii sięgają czerwca 2011 roku. Wtedy zapadła decyzja o jej utworzeniu i oparciu na pięciu filarach świdnickiej tożsamości: tradycji motoryzacyjnych i kultowym motocyklu WSK, tradycji lotniczych, świdnickicm lipcu, historii FKS Avia Świdnik oraz życiu społecznym w epoce PRL. Przez dotychczasowe pięć lat, w ramach funkcjonowania Strefy Historii, zorganizowaliśmy szereg imprez poświęconych dziejom naszego miasta. Były to wystawy czasowe, pokazy filmów i fotografii, a także wieczory autorskie i turnieje gier planszowych, prelekcje, wykłady i pogadanki.

więcej >>
18.09.18

Spotkanie z autorem książki "Legenda Dywizjonu 303 " - Arkadiuszem Pilchem

Książka porusza ważny temat, dotyczący bitwy o Wielką Brytanię. III Rzesza chciała rozgromić lotnictwo Królewskich Sił Powietrznych, aby rozpocząć ofensywę morską i lądową o kryptonimie „Lew Morski”, Mimo buńczucznych zapędów Hitler i Göring, nie byli wstanie temu podołać, a przecież przewaga Luftwaffe była ogromna. Dowództwo RAF-u starało się przeciwstawić kolejnym falom nalotów niszczących infrastrukturę obronną. 
więcej >>
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10