MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Aktualności

26.08.19

Andrzej Antoni Kamiński – SPOTKANIE AUTORSKIE

Modelarz z wieloletnim stażem, rekonstruktor działający w GRH Breda, autor albumów „Od Acromy do Zwycięzcy”, książki „Baśka, Wanda i inne” oraz licznych publikacji o sprzęcie używanym w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie zamieszczanych w czasopismach „Nasz Refleks”, „Militaria i Fakty”, „Militaria XX Wieku” oraz „Super Model”. Współautor książek: „Artyleria Samobieżna w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie 1940-1945”,„Kawaleria Pancerna w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie 1940-1945”, „Pojazdy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie 1939-1946” oraz „Staghound”. Kolekcjoner zdjęć sprzętu i uzbrojenia używanych prze żołnierzy polskich na Zachodzie oraz dokumentów dotyczących tego sprzętu oraz organizacji polskich oddziałów wojskowych.

Zapraszamy na promocję książki "Oznakowania pojazdów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie" Pana Andrzeja Antoniego Kamińskiego podczas wystawy Militaria. Jest to pozycja obowiązkowa dla modelarzy i historyków. 

22.08.19

Historia Aeroklubu Lubelskiego

Do wystawy Militaria pozostało jeszcze 2 miesiące, ale mamy dla Was kolejny news. Partnerem wystawy został Aeroklub Lubelski w Radawcu. Aeroklub Lubelski  jest jednym z najstarszych, regionalnych klubów lotniczych, jakie powstały w niepodległej Polsce po I wojnie światowej. Chcemy przybliżyć Wam historię Aeroklubu, a okazją ku temu będzie promocja książki „Lubelski Klub Lotniczy. Aeroklub Lubelski w okresie II Rzeczypospolitej” oraz spotkanie z jego autorem Mirosławem Gajewskim i członkiem zespołu redakcyjnego Panem Władysławem Bubieniem.


Lubelskie Koło Miłośników Lotnictwa, rozpoczynające tę historię, powołano 15 sierpnia 1927 r., jeszcze przed zarejestrowanie pierwszego w kraju Aeroklubu Akademickiego w Warszawie. W książce zostały opisane tradycje lotnicze Lubelszczyzny, działalność Lubelskiego Klubu II Rzeczypospolitej na tle rozwoju przemysłu lotniczego w naszym regionie, oraz udział jego członków w II wojnie światowej.

Zapraszamy: 19.10 godz. 12:30 oraz 20.10 godz. 13:15

20.08.19

MOK Świdnik i Strefa Historii partnerem wystawy MILITARIA

Strefa Historii to miejskie muzeum, które swoją działalność zainaugurowało 7 września 2013 roku wernisażem wystawy „Świdnik – miasto wolności i marzeń”. Wśród eksponatów znalazły się legendarne motocykle WSK (m.in. pierwszy i dwumilionowy model wyprodukowany przez świdnicką fabrykę, prototypy, które nigdy nie weszły do produkcji seryjnej oraz motocykl, na którym Marek Michel objechał świat) wraz z pamiątkami związanymi z ich produkcją. Druga część zbiorów wiąże się z tradycjami lotniczymi Świdnika i produkcją śmigłowców oraz ludźmi z pasją latania – pilotami śmigłowców, szybowców i maszyn sportowych, oblatywaczami  oraz mechanikami lotniczymi. Trzeci filar zbiorów utrwala pamięć o mieszkańcach Świdnika, ich życiu i aktywności. Są w nich pamiątki związane z Klubem Sportowym Avia, działalnością NSZZ Solidarność oraz inne, przekazywane przez mieszkańców.

więcej >>
06.08.19

Patronat honorowy Prezydenta Miasta Lublin

Z przyjemnością informujemy, że Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk objął patronatem honorowym tegoroczne wydarzenie "Militaria - Wystawa Historyczna".
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9