MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Aktualności

23.09.19

Wystawa "75 rocznica Bitwy pod Monte Cassino"

W maju tego roku minęła 75 rocznica Bitwy pod Monte Cassino. Prezentując pamiątki po polskich żołnierzach II Korpusu Polskiego pragniemy przypomnieć ten wysiłek zbrojny żołnierza polskiego, walczącego na wszystkich frontach II wojny światowej. Na wystawie zostaną zaprezentowane umundurowanie i wyposażenie, oryginalne fotografie, w tym z budowy polskiego cmentarza. Zwiedzający będą mogli zobaczyć też zrekonstruowany, na podstawie oryginalnych elementów, mundur jednego z 43 polskich kapelanów II Korpusu Polskiego. Jednak najciekawszym eksponatem będzie zbiór pamiątek po żołnierzu z 22 Kompanii Zaopatrywania 2 Grupy Artylerii, który ramię w ramię z misiem Wojtkiem wspierał nacierające polskie pododdziały.

więcej >>
23.09.19

Muzeum Bitwy pod Grunwaldem

Są jeszcze rycerze na tym świecie! Do grona naszych wystawców dołączyło Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. 

Muzeum jest organizatorem lub współorganizatorem wielu wydarzeń o charakterze edukacyjno – historycznym, wśród których są, organizowane corocznie, „Dni Grunwaldu” i inscenizacja Bitwy, cykl turniejów rycerskich w ramach Rycerskiej Ligi Turniejowej Grunwaldzkiej Akademii Miecza, imprezy okolicznościowe, między innymi, z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Święta Wojska Polskiego, Nocy Muzeów, zawody w łucznictwie konnym (w randze Pucharu Europy) a także jedyna w Polsce zimowa, plenerowa impreza reenactorska – Rejza na Zamek w Nidzicy i Pola Grunwaldu.


więcej >>
18.09.19

Sprartans ASG na wystawie Militaria


Kochamy firmy prowadzone z pasją, a taką jest niewątpliwie firma Spartans ASG Dominika Dobrowolskiego z Lublina. Firma powstała w 2017 roku i zajmuje się organizacją imprez ASG, wieczorów kawalerskich, serwisem i sprzedażą replik oraz umundurowania. 

Mimo dość krótkiej obecności na rynku zdobyła uznanie wielu klientów za  profesjonalizm. Jedną z cyklicznych imprez organizowanych przez Spartans ASG  jest ,,Przeprawa przez dolinę Korengal,, na podstawie wydarzeń przedstawionych w dokumencie Sebastiana Jungena ,,Wojna Restrepo,,. Siedziba firmy mieści się przy ulicy Kunickiego 54 w Lublinie i jest jednym z bardziej klimatycznych sklepów w naszym mieście.

więcej >>
17.09.19

75 rocznica Powstania Warszawskiego

Wystawa „75 rocznica Powstania Warszawskiego - mundury i broń powstańczych oddziałów” to zbiory Wojciecha Molskiego i uczniów Szkoły Podstawowej nr 29  Gdańsk pod opieką profesora Piotra Czerepuka.

Na wystawie będzie można zobaczyć różnorodne i charakterystyczne umundurowanie batalionów powstańczych takich jak PARASOL, CZATA 49 itp. oraz ich zróżnicowane uzbrojenie, zarówno zdobyczne, zrzutowe alianckie jak i rodzimej produkcji. Jedyna okazja, żeby zapoznać się z Piatem, Stenem, Błyskawicą czy niemieckimi MP40, MG34 i MG42. 

więcej >>
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9