MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Aktualności

04.09.19

Patronat honorowy

Z radością informujemy, że nasze wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Burmistrza Miasta Świdnika - Waldemara Jaksona.
30.08.19

Stowarzyszenie MATRIOSZKA

Obiecaliśmy Wam zaprezentować grupy rekonstrukcji, które będą brały udział w wystawie. Dzisiaj prezentujemy Stowarzyszenie Matrioszka. Stowarzyszenie  skupia się wokół tematu konfliktów zbrojnych w XX wieku. 


Swoim wyposażeniem i umundurowaniem pozwala na prezentację sylwetek Wojska Polskiego na Wschodzie, RKKA 1936-1946, interwencji wojsk radzieckich w Afganistanie 1979-1989 oraz pierwszej wojny czeczeńskiej 1994-1996. Członkowie grupy uczestniczą w licznych inscenizacjach na terenie całej Polski oraz prezentują bogate dioramy historyczne podczas wydarzeń historycznych i kulturalnych. Na fanpage’u grupy można znaleźć liczne fotorelacje i prezentacje wybranych sylwetek historycznych, a także rys historyczny wspomnianych konfliktów zbrojnych.


Na tegorocznej edycji członkowie Stowarzyszenia zaprezentują sylwetki Armii Czerwonej po zakończeniu działań zbrojnych w Europie i rozpoczęciu inwazji ZSRR na terenie Mandżurii (Azja) opanowane przez Japończyków.


 

26.08.19

Dla miłośników gier strategicznych.

Kolejna dobra wiadomość, tym razem dla miłośników gier strategicznych. Firma  Wargamer Lublin zaprezentuje 4 gry: SAGA- średniowieczna gra osadzona miedzy VIII, a XII wiekiem,  w której gracze dowodzą małymi oddziałami wojowników, Ogniem i Mieczem- gra naszej produkcji, osadzona w drugiej połowie XVII wieku przeznaczona zarówno do dużych jak i mniejszych starć, Flames of War- gra drugowojenna, w której gracze dowodzą całymi kompaniami czołgów i piechoty, Bolt Action- gra drugowojenna w której gracze dowodzą kilkoma drużynami piechoty i pojedynczymi modelami pojazdów bojowych.


Wargamer Lublin będący filią sieci Wargamer to lokalny stacjonarny sklep zajmujący się nie tylko sprzedażą figurek i gier, ale także będący organizatorem turniejów, lig oraz spotkań dla graczy. Jedyne takie miejsce w Lublinie, które udostępnia przestrzeń do grania oraz skupia lokalnych (i nie tylko) graczy w gry bitewne i karciane. W swojej ofercie posiadają własne gry jak: Ogniem i Mieczem oraz Anno Domini 1666, ale także są dystrybutorem wielu zagranicznych tytułów.


26.08.19

Andrzej Antoni Kamiński – SPOTKANIE AUTORSKIE

Modelarz z wieloletnim stażem, rekonstruktor działający w GRH Breda, autor albumów „Od Acromy do Zwycięzcy”, książki „Baśka, Wanda i inne” oraz licznych publikacji o sprzęcie używanym w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie zamieszczanych w czasopismach „Nasz Refleks”, „Militaria i Fakty”, „Militaria XX Wieku” oraz „Super Model”. Współautor książek: „Artyleria Samobieżna w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie 1940-1945”,„Kawaleria Pancerna w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie 1940-1945”, „Pojazdy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie 1939-1946” oraz „Staghound”. Kolekcjoner zdjęć sprzętu i uzbrojenia używanych prze żołnierzy polskich na Zachodzie oraz dokumentów dotyczących tego sprzętu oraz organizacji polskich oddziałów wojskowych.

Zapraszamy na promocję książki "Oznakowania pojazdów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie" Pana Andrzeja Antoniego Kamińskiego podczas wystawy Militaria. Jest to pozycja obowiązkowa dla modelarzy i historyków. 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9