MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Aktualności

18.10.19

Rozpoczęcie wystawy

Dziś (piątek 18 października) rozpoczęła się czwarta edycja wydarzenia „Militaria – Wystawa Historyczna”. Pierwsi goście już zobaczyli nasze eksponaty. Zapraszamy do niedzieli do godziny 18:00 wszystkich, którzy chcą się na chwilę przenieść do dawnych lat. Hala Targów stała się wehikułem czasu! 

Zwiedzających zapraszamy w piątek do 17:00, natomiast w sobotę i w niedzielę w godzinach 10:00 - 18:00więcej >>
14.10.2019

GREEN Camo na Militariach

Kliknij w link i zobacz co specjalnego firma Green Camo przygotowała na tegoroczną edycję wydarzenia.

11.10.19

Wystawa już za tydzień!

Już od piątku w naszej Hali C będzie można znaleźć niezwykłe skarby! Historyczne pamiątki z wielu zakątków kraju pojawią się w jednym miejscu podczas wydarzenia „Militaria – Wystawa Historyczna”. 


         
Oko w oko z historią

Wzrok będą przyciągać takie eksponaty jak oryginalny czołg Leopard, samolot ćwiczebny Miles Magister, Samochód pancerny "KUBUŚ", czy jedyny w Polsce egzemplarz trenażera czołgowego MPG 69. Pojawi się wiele pojazdów militarnych i zabytkowych – będzie możliwość przejażdżki niektórymi z nich!

Oprócz eksponatów na wystawie będzie można zobaczyć różnego rodzaju pokazy. Między innymi pokaz kucia broni, walki szablą, strzelanie z łuku tradycyjnego. Dla żądnych emocji będzie pokaz  szkolenia psów do zadań specjalnych i pokaz techniki spadochronowej oraz strzelnica ASG.

 
więcej >>
09.10.2019

Mariusz Borowiak – Polskie Flotylle Rzeczne 1918-1939. Okręty i statki pod biało-czerwoną banderą

Czy wiecie, że w latach 1918-1939 niewielka Polska Marynarka Wojenna na wodach śródlądowych posiadała kilkadziesiąt różnorodnych okrętów i statków bojowych, specjalnych i pomocniczych, które wykorzystywano do realizacji wszelkich czynności nie tylko na wypadek działań wojennych, ale również w czasie pokoju – do celów szkoleniowych, ćwiczebnych i transportowych?


Podobnie, jak my pewnie chcielibyście zgłębić temat. I dlatego podczas wystawy Militaria będzie ku temu okazja. W polskiej literaturze marynistycznej pojawiła się pierwsza próba tak szerokiego opisania i ujęcia rozwoju różnych klas jednostek Flotylli Rzecznych w okresie II RP.


Gościem specjalnym wystawy Militaria - wystawa historyczna 2019 będzie Pan Mariusz Borowiak, autor książki „Polskie Flotylle Rzeczne 1918-1939. Okręty i statki pod biało-czerwoną banderą”.


◼️Na spotkanie z Panem Mariuszem zapraszamy w sobotę 19 października o godz. 11◼️

więcej >>
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9