MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Wystawa już za tydzień!

Już od piątku w naszej Hali C będzie można znaleźć niezwykłe skarby! Historyczne pamiątki z wielu zakątków kraju pojawią się w jednym miejscu podczas wydarzenia „Militaria – Wystawa Historyczna”. 


          

Oko w oko z historią

Wzrok będą przyciągać takie eksponaty jak oryginalny czołg Leopard, samolot ćwiczebny Miles Magister, Samochód pancerny "KUBUŚ", czy jedyny w Polsce egzemplarz trenażera czołgowego MPG 69. Pojawi się wiele pojazdów militarnych i zabytkowych – będzie możliwość przejażdżki niektórymi z nich!

Oprócz eksponatów na wystawie będzie można zobaczyć różnego rodzaju pokazy. Między innymi pokaz kucia broni, walki szablą, strzelanie z łuku tradycyjnego. Dla żądnych emocji będzie pokaz  szkolenia psów do zadań specjalnych i pokaz techniki spadochronowej oraz strzelnica ASG.

 

Historia dla młodych

Zarówno dzieci jak i dorośli zachwycą się wystawą modeli, w tym również tych zdalnie sterowanych. Najmłodsi będą mogli zostać jurorami w konkursie modelarskim. Organizatorzy zachęcają do udziału w wystawie nie tylko dorosłych miłośników historii, ale także dzieci i młodzież. – W programie mamy turniej gier historycznych, strzelnice paintballową, pokazy gier strategicznych oraz ścieżki edukacyjne przeznaczone dla dzieci – mówi dyrektor projektu Ewa Kołodyńska-Cioczek. 


Dla pasjonatów historii

Aktywni poszukiwacze i odkrywcy historii będą się podczas wystawy czuli jak ryby w wodzie. Czekają na nich bowiem stoiska z wykrywaczami metali i odzieżą taktyczną. Odbędą się spotkania z historykami i autorami książek. Odwiedzi nas Adam Sikorski z programu "Było, nie minęło", Andrzej Kisiel - były komandos, autor książki "Trzynaście moich lat w JW GROM". Gościem wystawy będzie także Mariusz Borowiak - Prezes Stowarzyszenia Wyprawy Wrakowe. Uczestnik dwóch międzynarodowych ekspedycji na wrak niszczyciela eskortowego ORP Kujawiak. 


Nie stój w kolejkach! Kup bilet już dziś na tobilet.pl             << wstecz